Kontaktai ir parama

Mieli Tiberiados draugai,

        Jums gerai pažįstama mūsų bendruomenė, kuri jau penkiolika metų įsikūrusi jūsų šalyje, ir prieš tai dar keliolika metų organizavusi jaunimo stovyklas ir taip ruošusi bendruomenės kelią į Lietuvą. Jau kelios lietuvių kartos pabuvojo Tiberiadoje ir ten gavo peno savo tikėjimui ir šiandien džiaugiamės priimdami jų vaikus. Argi nenuostabu, kad mažas sodinukas iš Belgijos taip gerai prigijo Lietuvoje, kad tapome viena šeima? O mes galime paliudyti, kad visų tautybių broliai Baltriškėse jaučiasi kaip namie. Dar daugiau, Lietuva mums padovanojo pačią gražiausią dovaną – patikėjo Tiberiadai keletą savo vaikų, kurie dirba stengdamiesi mūsų mažytę bendruomenę padaryti visuotinę ir dar gražesnę. Už visa tai jums dėkojame.

        Kreipiamės į jus nuolankiai prašydami jūsų pagalbos. Per pastaruosius metus broliai Baltriškėse pastatė ir restauravo kelis statinius, kurie dabar intensyviai naudojami jaunimo ir šeimų priėmimui. Esame paskaičiavę, kad per metus Tiberiadoje apsilanko apie 4000 žmonių. Statybų išlaidos gerokai viršijo mūsų finansines galimybes, tad mums dosniai padėjo amerikiečių ir vokiečių organizacijos. Dabar bendruomenė prižiūri tuos pastatus, kurie priklauso Bažnyčiai, ir reikia palaikyti jų būklę. Reikia atlikti daugybę priežiūros darbų, jei norime, kad pastatai liktų jaukūs ir atitiktų saugos reikalavimus. Ypač svarbus ir brangus statybos darbas yra bažnyčios ir klebonijos fasadų restauravimas. Šiems darbams atlikti yra reikalingas smėliavimo aparatas. Šiais arba kitais metais turi būti restauruota tarp 800 ir 1 200 kvadratinių metrų.

        Šiuo metu bendruomenė yra pereinamajame etape, kurį mes vadiname Atgaivos metais. Brolis Pranciškus baigė savo kaip vyresniojo tarnystę, brolis Ivanas šią tarnystę perims 2018 m. liepą, o kol kas bendruomenės reikalus tvarko brolis Paskalis. 2019 m. ruošiamės priimti brolį Frederiką, tada būsime jau septyni broliai. Šis metas skirtas trumpam sustojimui tam, kad pasiruoštume ateičiai. Šiame etape reikia įvairių investicijų, padėsiančių bendruomenės gyvenimui ir darbo sąlygoms (žemės ūkio padargai, tvoros gyvuliams, nauji ermitažai, kopijavimo aparatas ir t. t.), bet smulkūs statybos darbai ir tokie būtini palaikymo darbai nedomina didelių organizacijų, kurių palaikymą gaudavome iki šiol, o savomis jėgomis negalime visko įvykdyti. Dėl to ryžtamės prašyti pagalbos tų, kurie galėtų padėti, jų netrikdant.

        Tokią žinią išsiųsti nelengva. Nėra paprasta ištiesti ranką, bet patikiname jus, kad broliai yra darbštūs ir gyvena kukliai. Jie tikrai neprašo pinigų didesniam savo patogumui. Be to, jų laukia nemažas darbas – gyvenamojo namo atnaujinimas, kuris tapo per mažas septyniems žmonėms, yra blogai šildomas, jo prasta izoliacija. Bet šį darbą teks atidėti... Broliai stengiasi gyventi evangeliškai: daugybė jų darbų nevertinama pinigais, nes priklauso dovanai dalijamų dalykų sferai. Mūsų gyvenimo paskirtis yra suteikti lietuvių tautai vietą tarsi šaltinį, kur galima atgauti jėgas. Bet kad tai būtų įmanoma, jaučiame poreikį prašyti jūsų dosnumo ir tai būtų tarsi pasikeitimas dovanomis. Bažnyčioje taip buvo nuo pat pradžių: šv. Paulius pirmasis pradėjo rinkti aukas Jeruzalei. Bažnyčia išsilaiko tik tokių dovanų dėka. Šiandien paliekame jums visa tai apsvarstyti ir viliamės jūsų gerumu. Ačiū už jūsų draugystę, kurią mums parodote tūkstančiais būdų, ačiū už maldą už mus. Palaiminto Velykų laiko. Melskime, kad Pjūties šeimininkas atsiųstų daug ir šventų darbininkų, kurie atsilieptų į mūsų laiko ir Bažnyčios kvietimus. O broliai meldžiasi už savo geradarius ir už juos dėkoja.

 Tiberiados broliai

Kaip konkrečiai galiu padėti?

        Sumos yra svarbios ir gali pasirodyti gąsdinančios, jos tikrai didesnės nei šeimos biudžetas. Bet supraskime, kad broliai prižiūri visą kaimą, o ne vieną namą. Dažymo darbus galime įvertinti (įskaitant smėliavimo aparato, dažų įsigijimą ir pastolių nuomą) 6 000 €. Kopijavimo aparatas kainuotų apie 1 000 €, įvairios išlaidos žemės ūkiui 5 000 €, ermitažo statyba 5 000 €. Darbai surašyti svarbumo tvarka, tai yra, paskutinieji paminėti nėra tokie skubūs. Mums padėti galite: 1) padarydami pavedimą į žemiau nurodytą sąskaitą arba įmesdami auką į dėžutę bažnyčioje, taip pat 2) skirdami 2% savo pajamų mokesčio Tiberiados bendruomenei, jei pildote pajamų deklaraciją (žr. žemiau). Daugiau informacijos gali suteikti broliai Jonas ir Ivanas. Iš visos širdies dėkojame už jūsų dėmesį.


        1) Banko sąskaita: LT21 7300 0100 9273 9535 (Swedbank bankas)

        Arba: LT80 4010 0403 0000 1124 (DnB Nord bankas)

      2) Paaukoti 2 % galite Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklalapyje:

1.  Prisijunkite prie savo elektroninės bankininkystės per banką arba Elektroninio deklaravimo sistemos svetainę (EDS)
2.  Pasirinkite „pildyti portale skiltį“, FR0512 formos 03 versiją
3.  Užpildykite aktyvius laukelius ir įrašykite Tiberiados bendruomenės jur. asm. kodą 192082153
4.  Svarbu: galite pasirinkti skirti paramą už praėjusius 2017 metus arba 5 metams į priekį (laukelyje E5 įrašius 2021)
5.  Spauskite pateikti

Dėmesio! Jei negalite naudotis interneto paslaugomis:

1. 2 % skyrimo formą FR512 03v.  atsisiųskite iš čia
2. Užpildykite formą nurodant Tiberiados bendruomenės  jur. asm. k. 192082153
3. Užpildytą formą išsiųskite paštu į artimiausią VMI skyrių: adresai ir telefonai

Kontaktai

Tiberiados bendruomenė
Baltriškių km.
LT-32234 Zarasų rajonas
Tel. 8 385 43694
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.