Vilniuje Skroblo g.

Kontaktas: Martynas 862268416 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Apie šv. Damijono namus sužinojau būdamas Tiberiados vienuolyne, Baltriškėse, gyvendamas ten savanorystės metus. Teko bendrauti su vaikinais ir merginomis, kurie gyveno tokiuose namuose, tad mąstydavome apie tokių namų kūrimą vaikinams Vilniuje, kur pastaruoju metu buvo tik merginų namai. Šią idėją įgyvendino kartu savanorystės metus gyvenęs Martynas. Pabaigę savanorystės metus vis susisiekdavome, domėjausi kaip jam sekasi ieškoti vietos kur galėtume įkurti šv. Damijono namus. Kai butas jau buvo rastas buvau pakviestas jame gyventi. Apsvarstęs nusprendžiau prisijungti prie šios bendruomenėlės kūrimo.

Dabar galiu pasakyti, kad sprendimas buvo geras, nes galiu būti arti mylimos Tiberiados bendruomenės, reguliariai melstis, kurti ir išgyventi bendrystę, bendrauti ir dalintis mintimis tikėjimo ir gyvenimiškais klausimais. Kitur turbūt negalėčiau tikėtis panašios atmosferos, laisvumo, o ką jau kalbėti apie maldą ir jos reguliarumą.

Tadas

Atradau šv. Damijono namus per bendrą mano ir Martyno pažįstamą. Ši galimybė buvo lyg „paskutinis šiaudas“. Sužinojęs, kad įstojau studijuoti į VGTU, pradėjau ieškoti būsto. Kadangi tuo metu buvau Anglijoje, todėl nepavyko surinkti pažymų prašymui dėl bendrabučio. Bet visa laimė, grįžęs į Lietuvą ir susiskambinęs su Martynu sulaukiau teigiamo atsakymo, kad esu priimtas.

Nuo pat pirmos dienos jaučiau brolišką šilumą ir Dievo Dvasią šiuose namuose. Dar niekad gyvenime aš neturėjau tokios gyvos savo kasdienybės, kaip dabar. Gyvenant bendrystėje auga mano santykis su Dievu. Anksčiau kažkiek bijojau kasdienės maldos sutartu laiku, bet ta disciplina ir pati malda taip stipriai veikia ir keičia, kad rodos negaliu apsakyti kiek laimės tai suteikia. Pagaliau pradedu malšinti tą troškulį gyventi taip kaip norėčiau, iš tiesų gyventi. Pagaliau, esu savim. Pagaliau, jaučiuosi gyvas!

Liudvikas

Liudvikas, Tomas, Tadas ir Martynas
 

Džiaugiuosi galėdamas pasidalinti. Apie šv. Damijono namus išgirdau iš Martyno, kuris juos ir suorganizavo. Kartu su juo gyvenome vienoje šeimoje Pasaulio jaunimo dienose, Krokuvoje, kur jis man tai ir pasiūlė.

Tai gi, mes keturi vaikinai nuomojamės butą ir kartu gyvendami palaikome maldos bendrystę. Kiekvieną vakarą mes visi kartu meldžiamės prie Damijono kryžiaus naktinę liturginių valandų maldą. O rytmetinę kada kas galime. Visa esmė tame, kad mes visada būname bendrystėje ir tai suteikia daug daugiau nei malda meldžiantis vienam. Taip pat, galima daugiau lengviau įveikti vienatvę tiek gyvenime, tiek ir tikėjime.

Tomas

Šv. Damijono namuose apsigyvenau po savanorystės metų Baltriškėse, pas Tiberiados brolius. Per tuos metus pažinau Tiberiados bendruomenę – brolius, seses, šv. Damijono jaunimą. Pamilau šią bendruomenę ir norėjau likti arti jos. Iškart po metų gavau darbą Vilniuje – arkivyskupijos jaunimo centre. Tada jau neliko klausimų, kad noriu gyventi šv. Damijono namuose.

Kadangi tokių namų vaikinams nebuvo, tai ryžausi įkurti. Iš pradžių tai atrodė sunkiai įgyvendinama, nes neturėjau lėšų ir nebuvo aišku dėl vaikinų, kurie norėtų prisijungti. Bet Dievas padėjo ir šiandien šv. Damijono namai turi ir savo butą ir gyventojus. Laikau tai Dievo ženklu, kad šių šv. Damijono namų tikrai Jis nori, nes jie atsirado sudėtingom sąlygom. Atsimenu, kad vienu metu turėjau abejonių ar pavyks šių namų idėją įgyvendinti. Bet meldžiausi ir greit sulaukiau skambučio iš vieno žmogaus iš Tiberiados bendruomenės, kuris padrąsino kurti šiuos namus. Galbūt tai buvo Dievo ženklas, kuris padėjo iki galo apsispręsti.

Džiugu, kad mūsų šv. Damijono namuose lankosi žmonės iš Tiberiados bendruomenės – ir jaunimas ir broliai. Norime, kad namai visada būtų atviri ir pilni džiaugsmo, gyvybės, bendrystės.

Martynas

Kontaktai

Tel.: (385) 43694

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Adresas

Tiberiados bendruomenė

Baltriškių kaimas

LT-32234 Zarasų rajonas

Parama

Daugiau informacijos rasite čia