Tiberiados bendruomenė Kongo Demokratinėje Respublikoje

Evangelijos ir Vystymosi namai

„Kiek kartų tai padarėte
vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių,
man padarėte.“
Mt 25, 40

Nauja iniciatyva
2018 m. spalio 4 d. Tiberiados bendruomenė pradėjo „Evangelijos ir Vystymosi namų“ (EVN) projektą Demokratinėje Kongo Respublikoje, kaimo vietovėje Kikvito miesto rajone. Tai dvasinis ir socialinis projektas, kuriuo norima vietos žmonėms suteikti vilties ir pasitikėjimo. Šiam evangeliniam judėjimui tarnauja jaunas gydytojas Bien Aimė ir kapelionas kunigas Sebastienas. Tiberiados broliai kelis kartus per metus atvyksta pastiprinti jaunuolių, nusprendusių ten gyventi vienerius metus.

Skelbdamas Kristų negali būti nejautrus skurdui
Jėzus yra pasakęs: „Kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių, man padarėte.“ (Mt 25, 40) Evangelijos ir Vystymosi namai suteikia žmogui su visais jo kūniškais ir dvasiniais poreikiais ilgalaikės pagalbos galimybę. Socialinis darbas padalintas į tris pagrindines sritis:

Sveikata ŠV. DAMIJONO MEDICINOS CENTRAS
  • Kokybiškos visiems prieinamos sveikatos priežiūros teikimas nedideliame medicinos centre
  • Mitybos programa, padedanti žmonėms spręsti problemas, susijusias su prasta mityba
  • Aplinkos saugojimas tvarkantis ir geriamojo vandens šaltinių priežiūra.

Švietimas BAKCHITOS CENTRAS
  • Rūpintis jaunuolių ateitimi siūlant jiems studijų stipendiją ir dvasinę formaciją
  • Skatinti skaitymą leidžiant naudotis biblioteka ir kompiuteriais
  • Padėti mokiniams ruošti namų darbus
  • Mokyti vaikus ir suaugusius skaityti ir rašyti specialiuose kursuose, kuriuos veda bendradarbiai ir vietos darbuotojai (DCC – FIDESCO).

Profesinis ugdymas KWILU DIRBTUVĖS
  • Skatinti rankų darbą suteikiant dvylikai jaunuolių galimybę mokytis pirminių medžiagų perdirbimo, kaip antai, išgauti palmių aliejų, taip pat mokyti gaminti naminį muilą, bitininkystės ir pan.
Maldos laikas
Gali dalyvauti visi, pagal galimybes ir įsipareigojimą. Namų paskirtis yra padrąsinti jaunuolius gilinti savo tikėjimą. Bendruomenė, palaikoma kapeliono, buriasi į nedideles šv. Damijono maldos grupeles. Kelis kartus per metus jaunuoliams organizuojamos sesijos. Taip jiems suteikiama galimybė atrasti gyvąjį Jėzų savo gyvenime bei mokytis taikingumo ir atleidimo mokykloje.
Bendradarbiai pasauliečiai misionieriai
Tiberiados bendruomenė į Kikvitą siunčia jaunus pasauliečius misionierius. Jie ten yra pirmiausia tam, kad gyventų bendrą gyvenimą su mūsų broliais kongiečiais, liudytų prisikėlusį Kristų ir patarnautų bendruomenei. Jie taip pat dalijasi savo patirtimi kokioje nors srityje: medicinos, mokymo, agronomijos. Darbas yra esminis bendradarbio elementas, stengiantis palikti kuo daugiau iniciatyvos vietiniams atsakingiems asmenims.
Vieta
Ngulunzamba vietovė. Kikvito miesto rajone, link Kipukos sektoriaus, 500 km į rytus nuo Kinšasos, atvykstama autobusu, tada taksi ir motociklu.

Kontaktai Belgijoje
Br. Joseph Schwartz (Juozapas)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Fraternité de Tibériade
Rue du Charnet, 20
B-5580 Lavaux-Sainte-Anne
Belgija

Kontaktai Konge (Kikvitas)
Gyd. Bien-Aimé Mazembe
+243 (0)81 172 18 60
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Quartier: Ngulunzamba
Commune: Lukemi
Kikwit - BP 113
Province Kwilu
Rep. Dem. Congo